Nauka gry w tenisa stołowego

Nauka gry w tenisa stołowego nie należy do łatwych. Szczególnie wtedy, kiedy sama/sam jesteś swoim trenerem, a nie posiadasz jeszcze wystarczającej wiedzy na ten temat. Szukasz informacji, cennych wskazówek o technice i taktyce gry? Podpowiedzi, jak zacząć? Jak podnieść swój poziom? Świetnie się składa. Ten blog powstał właśnie dla Ciebie.

 

rakietka

Od czego zacząć?

Jesteś początkującym zawodnikiem? Skup się na nauce podstawowych uderzeń. Ważne, abyś starał się je opanować do takiego stopnia, że będziesz w stanie kontrolować piłeczkę. Zwróć uwagę na poprawny uchwyt i pozycję przy stole. Nauka gry w tenisa stołowego dla początkujących wymaga od ciebie przede wszystkim dużo cierpliwości i konsekwencji. Ale spokojnie. Warto. Satysfakcja z robienia postępów i podnoszenie swoich umiejętności w tenisie stołowym to ogromna frajda!

Jak podnieść swój poziom?

Nauka gry w tenisa stołowego dla średnio zaawansowanych zawodników polega na opanowaniu trudniejszych technicznie uderzeń. Większą uwagę poświęca się na taktykę gry. Czyli jak grać nie tylko ładnie, ale przede wszystkim skutecznie. Jaką taktykę w meczu obrać? Jak wykorzystać mądrze swój serwis? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz na blogu. Przeczytaj wpisy:

  • Jak dobrze grać w tenisa stołowego?
  • Jak dobrze serwować w tenisie stołowym?

Nauka gry w tenisa stołowego. Ile czasu potrzebujesz?

Ile czasu potrzeba, aby nauczyć się grać? To zależy. Od tego, w jakim jesteś wieku. Od twojej kondycji fizycznej. Od predyzpozycji, jakie posiadasz. Niektórym wszytko przychodzi łatwo. Inni potrzebują trochę więcej czasu na opanowanie poszczególnych uderzeń. Tenis stołowy to sport dla każdego. I nigdy nie jest za późno na start albo na podniesienie poziomu. To kwestia przede wszystkim czasu. Nie ma tu drogi na skróty. A więc staraj się trenować jak najwięcej i rób to mądrze. Skup się na doskonaleniu poszczególnych uderzeń. 2-3 miesiące konsekwentnej pracy powinno zaprocentować. Zauważysz efekty.