Zaznacz stronę

Turniej na wyspie

Strona główna » Blog » Turniej na wyspie

Turniej tenisa stołowego w Nikozji. Poleciałem tam po raz pierwszy w 2019 roku i uważam, że było warto. I to nie tylko dlatego, że temperatura w stolicy Cypru wynosi w listopadzie około 20 stopni. To zawody, które polecam młodym zawodnikom (kadet, junior). Dużo grania, ciekawe doświadczenie. Więcej informacji znajdziesz poniżej.

turniej tenisa stołowego

Turniej tenisa stołowego w stolicy Cypru

Turniej tenisa stołowego Cyprus Friendship Table Tennis Tournament (fotorelacja tutaj). Startują w nim zazwyczaj zawodnicy z Luksemburga, Norwegii, Libanu, Malty, Rumunii, Albanii i Cypru. Organizatorzy zapewniają nocleg, wyżywienie, transport z/na lotnisko oraz z hotelu na miejsce rozgrywek. Zawody zaczynają się w piątek od turnieju drużynowego. System typowy dla kategorii kadetów: mecze do 3 wygranych spotkań, z grą deblową po dwóch pojedynkach singlowych. W zależności od ilości zgłoszonych drużyn, formuła „każdy z każdym” bądź podział na dwie grupy z możliwością awansu do turnieju głównego. Krótko pisząc- dużo grania. Każdy z zespołów rozgrywa średnio 5 meczów. Całkiem nieźle, jak na jeden dzień. 

W sobotę startuje turniej indywidualny. Główna idea podobna, ma być dużo grania. Podział na grupy, z których do ćwierćfinału awansuje po dwie lub cztery osoby. Turniej główny w niedzielę. Po zakończeniu rozgrywek wręczenie pucharów, wspólne zdjęcie uczestników i organizatorów, uściski dłoni, podziękowania i wolne popołudnie, dzięki któremu można pozwiedzać stolicę Cypru. I tak co roku, już od kilku lat. 

Międzynarodowy turniej Finland Open

Wyrównany poziom

Większość zawodników posiada umiejętności zbliżone do swoich rywali, tak więc wiele pojedynków jest wyrównanych. Wyrównanych do tego stopnia, że ze względu na opóźnienia tegoroczny finał turnieju drużynowego juniorów został przeniesiony na kolejny dzień. 

Nie są to zawody, dzięki którym można zdobyć punkty do rankingu ITTF. Trzeba też zapłacić za loty. Jednak na tym minusy się kończą. To świetny turniej tenisa stołowego dla krajów, które nie należą do czołówki światowego i europejskiego ping-ponga. Poza Rumunią, która nie przysyła do Nikozji swoich najlepszych zawodników. Akurat dla nich poziom rywali byłby zdecydowanie za niski.

Jeżeli polski klub byłby zainteresowany i chciałby wysłać na ten turniej swoich zawodników, jest to możliwe. Uważam, że warto. Trzeba się tylko skontaktować z Cypryjską Federacją Tenisa Stołowego. Albo ze mną, pomogę.

Sprawdź: Trening tenisa stołowego dla początkujących

Turniej tenisa stołowego ważnym elementem szkoleniowym

Pozytywnie zaskoczyli mnie niektórzy z reprezentantów Cypru. Dobre wyszkolenie techniczne, odważna i skuteczna gra. Oczywiście, jeszcze daleka droga przed nimi. Ale coś drgnęło, coś się ruszyło. To już nie będą „chłopcy do bicia”, tak jak w poprzednich latach. Turniej tenisa stołowego Cyprus Friendship, organizowany już od kilku lat, na pewno dołożył do tego swoją małą, ale jakże ważną cegiełkę.

-Mats

0 / 5. Ilość ocen: 0

Oceń jako pierwszy:)

Zobacz więcej wpisów

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.