Turniej z najlepszym system rozgrywek?

Strona główna » Blog » tenis stołowy » Turniej z najlepszym system rozgrywek?

Międzynarodowy turniej tenisa stołowego w Finlandii odbywa się już od 30 lat. Wyniki osiągnięte w zawodach liczą się do rankingu Światowej Federacji Tenisa Stołowego (ITTF).  W tym roku wzięło w nim udział 191 zawodników z 23 krajów. To turniej, który polecam szczególnie młodzieżowcom. Więcej istotnych informacji znajdziesz poniżej.

Międzynarodowy turniej tenisa stołowego dla każdego

Turniej organizowany jest w ośrodku sportowym Kisakallio, 60 km od Helsinek. To centrum treningowe, w którym swoje umiejętności podnoszą m.in. gimnastycy, koszykarze, hokeiści, siatkarze i piłkarze ręczni.

Zawody zaczynają się od turnieju drużynowego. System pucharowy. Mecze rozgrywa się do dwóch wygranych pojedynków. W przypadku remisu po dwóch grach indywidualnych o zwycięstwie decyduje debel. 

Drugiego dnia rozpoczyna się turniej indywidualny rozgrywany „progresywnym systemem pucharowym”, który jest dość skomplikowany. Zorientowanie się kiedy i na którym stole ma się następne spotkanie nie jest takie oczywiste. Organizatorzy znaleźli jednak świetne rozwiązanie. Po rozegranym meczu zawodnicy otrzymują od sędziego po kartce papieru z informacją (godzina i nr stołu) dotyczącą kolejnego pojedynku. Czemu akurat system progresywny? Gwarantuje on rozegranie co najmniej 6 dużych partii (do czterech wygranych setów) każdemu z uczestników. 

O Cyprus Friendship Table Tennis Tournament czytaj tutaj

Cenne doświadczenie

Dobre warunki noclegowe i żywieniowe, hala sportowa z 27 stołami oraz duża ilość gier co roku przyciąga zawodników z całego świata. To znakomity turniej dla tych, którzy znajdują się poniżej pierwszej „200” rankingu światowego i fajne zawody dla juniorów. Młodzi mogą zbierać cenne doświadczenie rywalizując z seniorami.

Zdjęcia z turnieju

W Estonii rozegrano podobny międzynarodowy turniej tenisa stołowego. Kazachstan przymierza się do organizacji już w następnym sezonie. 

Turniej drużynowy zdominowali Japończycy. W finałach kobiet i mężczyzn zmierzyły się zespoły właśnie tego kraju. Indywidualnie na najwyższym stopniu podium stanęli Olah Benedek (FIN) oraz Liu Yangzi (AUS). 

W tegorocznym Finland Open udział wzięło 191 zawodników (74 kobiety i 117 mężczyzn) z 23 krajów. Wśród nich nie było Polaków. A szkoda, dla polskich młodzieżowców to naprawdę znakomity turniej. Może za rok?

-Mats

Oceń wpis

Średnia: 0 / 5. Liczba głosów: 0

Oceń ten post jako pierwszy!

Tenis stołowy dla każdego

Treningi dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Warszawa Bemowo

Zadzwoń po więcej informacji

+48 519 899 805

Zobacz więcej wpisów

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *